Šperky Silvego

Přeskočit na obsah »

739 435 751

Právě jste na:

55-1N

Bižuterie s kameny - náhrdelník s Pyritem a Achátem

Běžná cena: 520 Kč (19,85 €)

Akční cena 120 Kč (4,58 €)

Dostupnost: Není skladem

Kód: 55-1N

Rychlý přehled

50 g (42 cm)

Originální stylové bižuterní šperky a náhrdelníky s polodrahokamy. Šperk z ozdobným bižuterním řetízkem, přírodním šedozlatým Pyritem 13 x 18 mm a světle žlutým Achátem 12 mm s vnitřními prasklinkami - žilkami - se zapíná v délce cca 42 cm pomocí kotvy - americké záponky. Přívěsek náhrdelníku je dlouhý 30 mm.

Každý kámen a šperk je originál. Přírodní kameny mohou mít na povrchu i uvnitř drobné inkluze, ale i ty přispívají k jeho kráse a jedinečnosti. Použité kameny se mohou mírně lišit od obrázku.

Achát:Název podle historického názvu řeky Achates (dnes Dirillo) na ostrově Sicílie.

Tento drahý ozdobný kámen si získal oblibu svými koncentrickými barevnými pásky. Je určitou formou chalcedonu, odrůda zbarveného křemene. Achát je o něco tvrdší než ocel a dá se vyleštit do vysokého lesku.Objevují se barevné kombinace žluté, hnědé, šedé, modré nebo černé. Barvy tvoří zajímavé vzory — proužky, kruhy nebo prolínající se shluky. Křiklavě pestré barvy, které jsou vidět v mnoha obchodech, jsou však výsledkem umělého obarvení, které zvýrazňuje jeho přírodní barvy. Achát je totiž velmi porézní a výborně přijímá barvivo.

Pyrit : Svůj název,odvozený od řeckého slova oheň,dostal kvůli jiskrám,které z něj vylétají při úderu železným předmětem.Pyrit je znám už od pradávna,dříve se však označoval termínem kyz železný nebo bláznovo zlato.Je mnohem lehčí než zmíněný drahý kov,přesto však jeho mosazná barva a relativně vysoká hustota v minulosti pomýlila a krutě zklamala mnohého nezkušeného zlatokopa.

Nejběžnějším tvarem pyritu je krychle,často se nachází i osmistěn a pyritoedr(dvanáctistěn pětiúhlý)

Pyrit se nachází po celém světě.Bohatá jsou ložiska kolem řeky Rio Tinto ve Španělsku,nádherné vzorky se našly také v Bolívii,Brazílii,Peru,Japonsku,Kanadě,Itálii,Norsku a na Slovensku.

Další informace

Kód 55-1N
EAN 8596012112173
Cena za 1 kus
Dekor drahé kameny
Kov Bižuterní
Povrchová úprava Leštěný povrch
Druh kamene Achát, Pyrit
Barva šedá, žlutá
Určení Dámský
Váha šperku v gramech 50
Délka šperku v cm 42
Zapínání Americká záponka - kotva
Výrobce / Značka Silvego

Zákaznické recenze

Zatím zde nejsou žádná hodnocení zákazníků.

Napište vlastní recenzi

Jak hodnotíte tento produkt? *
  1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček
Cena
KvalitaZde nám můžete položit jakoukoli otázku ohledně právě zobrazeného produktu