Šperky Silvego

Přeskočit na obsah »

739 435 751

Právě jste na:

L7-1B

Náramek s přírodním Ametystem

370 Kč (14,46 €)

Dostupnost: Není skladem

Kód: L7-1B

Rychlý přehled

28 g (18,5 - 25 cm)

Stylové bižuterní šperky a náramky. Řetízek /š: 7mm/ z bižuterního kovu je ozdoben fialkovým přírodním Ametystem o průměrné velikosti 21mm. Každý kámen a šperk je originál. Přírodní kámen může mít na povrchu i uvnitř drobné inkluze nebo příměsy jiných minerálů. Tyto inkluze přispívají ke kráse a jedinečnosti každého kamene.

DÁRKOVOU KRABIČKU si můžete vybrat v sekci Ostatní.

Něco o Ametystu:

Šperk králů, takto je označen ametyst, protože je považován za královskou barvu. Ametysty byly často vsazovány i do korunovačních klenotů - žezlo Kateřiny Velké anebo žezlo britské koruny. Ametyst je považován za nejkrásnější odrudu křemene a také nejvíce žádanou. Je vysoce ceněn od pradávna. Už staří Egypťané si jej vážili a zasazovali jej do svých šperků a ametyst je dodnes velmi oblíbený. Ve středověku byl velmi ceněn i v Evropě. Je označen jako biskupský kámen. Z vatikánslkého pokladu je znám tzv.papežský ametystový prsten. Jeho fialové zbarvení je způsobeno příměsí manganu nebo železa. Vyskytuje se v podobě šestibokých krystalů. Jsou dva druhy ametystu. Jeden druh je polodrahokamová odruda krystalického křemene (západní), kdežto vzácný ametyst (východní) je odrudou korundu nebo safíru. vypálením lze některé ametystové krystaly přebarvit do žlutohněda. Mnohý takzvaný ,,citrín“ je ve skutečnosti tepelně upravený ametyst.

Výskyt: Už ve středověku se ametysty proslavila Brazílie. Dodnes se nachází v brazilských státech Bahia, Minas Gerais, Matto Groso i jinde. Tam najdeme jedny z největších geod obsahujících ametyst. Není nijak zvlášním jevem nález geody velké jako dospělý člověk. Těží se také v USA ve státech Montana. Georgia a Arizona. V Kanadě se nachází ametysty fialové barvy, kdežto z Uralu (Rusko) mají načervenalý nádech. Další lokality jsou v Mexiku, Bolívii, na ostově SríLanka. V evropských zemích se vyskytují v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, ce Švýcarsku, v Irsku aj. Významným producentem je Madagaskar, Zimbabwe nebo Mosambik.

Zajimavost: V rané křesťanské církvi byla ametystu přisuzována také schopnost způsobit vystřízlivění. Přivlastnila si tento minerál jako symbol vysoce duchovního stavu, v němž se její biskupové měli nacházet a prsten s ametystem se tak brzy stal součástí biskupských odznaků. Ještě dnes říkají brusiči nejvyšší třídě ametystů ,,biskupská třída“.

Další informace

Kód L7-1B
EAN 8596012054886
Cena za 1 kus
Barva fialová
Dekor s kameny
Určení Dámský
Kov Bižuterní
Délka šperku v cm 18,5 - 25
Váha šperku v gramech 28
Druh kamene Ametyst
Zapínání Karabina s prodloužením
Výrobce / Značka Silvego

Zákaznické recenze

Zatím zde nejsou žádná hodnocení zákazníků.

Napište vlastní recenzi

Jak hodnotíte tento produkt? *
  1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček
Cena
KvalitaZde nám můžete položit jakoukoli otázku ohledně právě zobrazeného produktu