Šperky Silvego

Přeskočit na obsah »

739 435 751

RÁDI VÁM PORADÍME

Napište číslo a my vám zavoláme zpět.

Právě jste na:

10-1P

Přívěsek - náhrdelník z Jaspisu

Běžná cena: 290 Kč (11,29 €)

Akční cena 89 Kč (3,46 €)

Dostupnost: Není skladem

Kód: 10-1P

Rychlý přehled

23 g (36 x 53 mm)

Moderní šperky, náhrdelníky a přívěsky z polodrahokamů - přírodní Jaspis Zebra. Kameny jsou velké cca 36 x 53 mm a otvor pro řetízek má průměr 5 mm. Použité kameny se mohou mírně lišit od obrázku. Součástí přívěsku je černá kožená šňůrka dlouhá 84 cm.

Každý kámen a šperk je originál. Přírodní kámen může mít na povrchu i uvnitř drobné inkluze. Tyto inkluze přispívají ke kráse a jedinečnosti každého kamene.

Něco o Jaspisu:

Jaspis je matná odrůda křemene s příměsí oxidu železa. Mnohdy je pruhovaný a barevné pruhy jsou bílé, červené, žluté, hnědé nebo černé. Zbarvení způsobují i příměsi jiných minerálů, zelený jaspis s pravidelnými skvrnami se nazývá heliotrop. Cihlově červený až červenohnědý jaspis obsahuje hematit, šedavě či žlutohnědé zbarvení dává jíl a hnědé nebo žluté barvy jsou dílem geothitu. Jaspis je tvrdší než sklo a vyskytuje se v metamorfovaných horninách v podobě shluků krystalů nebo samostatných krystalů. Jaspisy se odedávna zpracovávaly jako drahé kameny. Vyráběly se z nich pečetidla, drobná glyptika, galanterie apod. Nejkvalitnější kameny se dodnes používají do šperků a dají se dobře vyleštit. Jaspis kulovitý je bílý nebo šedý se vzory ve tvaru očí obkopenými červeným jaspisem. Jaspis želvovitě pruhovaný je páskovaný a používá se k vyřezávání, pro kameje a intaglie, které ukazují jejich vrstevnatou strukturu. Šedá odruda je rohovec.

Výskyt: Historicky známé jsou výskyty v Indii, na plošině Dekan. Vyskytují se spolu s acháty. Jaspisy jsou v Číně, v Mongolsku. Mnoho výskytů je v USA, zvláště žlutých, červených a bílých barev, páskované jsou v Texasu, Arizově, Kalifornii aj. Černé jaspisové horniny jsou v Severní Karolíně. Červené a nazelenalé jsou v Nikaragui, ve Venezuele a mnoho výskytů je v Brazílii. Na africkém kontinentu jsou hlavně v JAR. Odtud jsou známy i tzv. zebra jaspisy. Historicky jsou známy z Egypta, z povodí řeky Nil (tzv. nilský křemen). V současné době nejkrásnější heliotropy pocházejí z Indie. Velké a světoznámé jsou jaspisy z Ruska. Intenzivně se tam těží a zpracovávájí už od středověku. Zvláště Ural je jími znám. V jeho střední a jižní části jsou nálezány balvany až několik tun těžké a nejrůznějších barev.

Další informace

Cena za 1 kus
Dekor s kameny
Kov Bižuterní
Materiál ostatní Kůže
Druh kamene Jaspis
Barva hnědá
Určení Dámský
Velikost šperku v mm 36 x 53
Váha šperku v gramech 23
Výrobce / Značka Silvego

Zákaznické recenze

Zatím zde nejsou žádná hodnocení zákazníků.

Napište vlastní recenzi

Jak hodnotíte tento produkt? *
  1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček
Cena
KvalitaZde nám můžete položit jakoukoli otázku ohledně právě zobrazeného produktu