Šperky Silvego

Přeskočit na obsah »

739 435 751

Právě jste na:

Stříbrný prsten s achátem a markazitem VIVIANA

Stříbrný prsten s achátem a markazitem VIVIANA

Běžná cena: 1 000 Kč (39,50 €)

Akční cena 190 Kč (7,51 €)

Dostupnost: Není skladem

Kód: r0800

Rychlý přehled

4 g (15 x 26 mm)

Luxusní stříbrný prsten s achátem a markazitem.

Také vás okouzlil tento prsten s nádherným zeleným kamenem dominujícím uprostřed šperku? Drobné fasetované markazity jsou hezky posázené a obklopují tento nádherný kámen po všech stranách. Netradiční pojetí tohoto prstenu je zajímavé a je vyroben zvláště pro ty kdo milují originalitu a nápaditost. Zelený achát (7x9mm) se v něm překrásně vyjímá a spolu s důmyslným designem působí trochu starožitně, jako byste jej získala z egyptského pokladu. Na ženské ruce se opravdu elegantně vyjímá a prozradí o vás, že máte vytříbený vkus a dokážete ocenit vzácné kameny. Ryzost: stříbro 925/1000. Antioxidační povrchová úprava rhodiem - vzhled bílého zlata.

SOUČÁSTI ŠPERKU JE CERTIFIKÁT PRAVOSTI ŠPERKU A KAMENE.

Achát : Název podle historického názvu řeky Achates (dnes Dirillo) na ostrově Sicílie.

Něco o Achátu :

Výskyt: Jsou známy po celém světě. Velmi pěkně barevné acháty jou na ůzemí Číny a mongolské části Gobi. vyskytují se zde acháty červené, oranžové, žlutohnědé, ve středu mají často geodu buď z ametystu, záhnědy, nebo křišťálu. Pěkné acháty jsou i z Jemenu a z Indonésie. Na americkém kontinentu jsou achátové výskyty v Brazílii a Uruguayi. Ložiska byla objevena v roce 1827 a v současnost jsou největší na světě. V roce 1900 byla dokonce nalezena dutina 10x2x1 m velká. Mnohé výskyty jsou v Africe. Nalézají se v rozsypech mořského pobřeží Namibie, jsou na ostrově Madagaskar v Mosambiku nebo v JAR. Historicky známy jsou výskyty achátů v Čechách (oblast Podkrkonoší) s maximální těžbou ve středověku v době Rudolfa II.

Markazit : Název pochází z arabského slova ,,markašit".

Má světle žluté nebo stříbřitě žluté krystaly.

Jako drahý kámen se využívá vzácně,hlavně ve středověku byl oblíben ve Francii,kde byl používán především v lidovém šperku..Nyní se broušené markazity používají hlavně v Thajsku,zasazované do stříbra.

Výskyt : Jeden z nejvíce rozšířených minerálů.Dobré kvality jsou z Indie a Japonska.V USA se pěkné vzorky nacházejí ve státě Tennessee,Colorado,Utah a Pensylvánie. V Evropě se vyskytují ve Švédsku,v Norsku,Řecku,ve Španělsku,Německu,Itálii...

Další informace

Cena za 1 kus
Barva zelená
Kov Stříbro 925
Povrchová úprava Leštěný povrch, Rhodiované stříbro – vzhled bílého zlata, Stříbro Antik
Velikost šperku v mm 15 x 26
Váha šperku v gramech 4
Výrobce / Značka Silvego
Určení Dámský
Dekor s kameny
Druh kamene Achát, Markazit

Zákaznické recenze

Zatím zde nejsou žádná hodnocení zákazníků.

Napište vlastní recenzi

Jak hodnotíte tento produkt? *
  1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček
Cena
KvalitaZde nám můžete položit jakoukoli otázku ohledně právě zobrazeného produktu