Šperky Silvego

Přeskočit na obsah »

739 435 751

Právě jste na:

L7-1S

Souprava s přírodním Ametystem

Název produktu Množství Cena
Náramek s přírodním Ametystem

Není skladem

370 Kč (14,46 €)
Náhrdelník s přírodním Ametystem
800 Kč (31,27 €)

Dostupnost: Na skladě - expedujeme do 24 hod.

Kód: L7-1S
Do oblíbených

Rychlý přehled

122 g (90 cm , 25 cm , 18 x 54 mm)

Stylové bižuterní šperky a soupravy - náhrdelník, náramek a náušnice.

Tajemné, krásné a hluboké jako vy. Mluvíme o špercích s ametystem, které jsou vhodným dárkem z lásky. Ametyst je znám jako královský kámen a není divu, vždyť tento pozoruhodný kámen má něžnou fialkovou barvu, díky které si jej mnozí oblíbili. V těchto špercích se ametyst krásně vyjímá a díky důmyslně a velmi netradičně vybroušeným kamenům (10-23mm) neujde zraku ani druhým. Na náhrdelníku si také všimněte vyřezaných ornamentů ve stříbrných oválech, které přidávají na jeho kráse. Šperky krásně vyniknou na ženské tváři, dekoltu a na ruce. Prozradí o ženě, že má ráda elegantní a netradiční šperky. Náhrdelník - 90cm, je bez zapínání.

Délka náramku : 18,5-25cm.

Délka náušnic : 54mm včetně zapínání.

DÁRKOVOU KRABIČKU si můžete vybrat v sekci Ostatní.

Něco o Ametystu:

Šperk králů, takto je označen ametyst, protože je považován za královskou barvu. Ametysty byly často vsazovány i do korunovačních klenotů - žezlo Kateřiny Velké anebo žezlo britské koruny. Ametyst je považován za nejkrásnější odrudu křemene a také nejvíce žádanou. Je vysoce ceněn od pradávna. Už staří Egypťané si jej vážili a zasazovali jej do svých šperků a ametyst je dodnes velmi oblíbený. Ve středověku byl velmi ceněn i v Evropě. Je označen jako biskupský kámen. Z vatikánslkého pokladu je znám tzv.papežský ametystový prsten. Jeho fialové zbarvení je způsobeno příměsí manganu nebo železa. Vyskytuje se v podobě šestibokých krystalů. Jsou dva druhy ametystu. Jeden druh je polodrahokamová odruda krystalického křemene (západní), kdežto vzácný ametyst (východní) je odrudou korundu nebo safíru. vypálením lze některé ametystové krystaly přebarvit do žlutohněda. Mnohý takzvaný ,,citrín“ je ve skutečnosti tepelně upravený ametyst.

Výskyt: Už ve středověku se ametysty proslavila Brazílie. Dodnes se nachází v brazilských státech Bahia, Minas Gerais, Matto Groso i jinde. Tam najdeme jedny z největších geod obsahujících ametyst. Není nijak zvlášním jevem nález geody velké jako dospělý člověk. Těží se také v USA ve státech Montana. Georgia a Arizona. V Kanadě se nachází ametysty fialové barvy, kdežto z Uralu (Rusko) mají načervenalý nádech. Další lokality jsou v Mexiku, Bolívii, na ostově SríLanka. V evropských zemích se vyskytují v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, ce Švýcarsku, v Irsku aj. Významným producentem je Madagaskar, Zimbabwe nebo Mosambik.

Zajimavost: V rané křesťanské církvi byla ametystu přisuzována také schopnost způsobit vystřízlivění. Přivlastnila si tento minerál jako symbol vysoce duchovního stavu, v němž se její biskupové měli nacházet a prsten s ametystem se tak brzy stal součástí biskupských odznaků. Ještě dnes říkají brusiči nejvyšší třídě ametystů ,,biskupská třída“.

Další informace

Kód L7-1S
EAN 8596012076178
Dekor s kameny
Kov Bižuterní
Druh kamene Ametyst
Barva fialová
Určení Dámský
Velikost šperku v mm 18 x 54
Váha šperku v gramech 122
Délka šperku v cm 90, 25
Zapínání Dámský patent
Výrobce / Značka Silvego

Zákaznické recenze

Zatím zde nejsou žádná hodnocení zákazníků.

Napište vlastní recenzi

Jak hodnotíte tento produkt? *
  1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček
Cena
KvalitaZde nám můžete položit jakoukoli otázku ohledně právě zobrazeného produktu